O mnie

Jestem specjalistką endokrynologii, chorób wewnętrznych oraz medycyny nuklearnej.

 

Studia medyczne na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu ukończyłam w 2002 r.

Doświadczenie zawodowe jako endokrynolog zdobywałam w Katedrze i Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami we Wrocławiu, z którą byłam związana od 2004 do 2021 r. oraz na Oddziale Klinicznym Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych w Poznaniu.

Program specjalizacji w dziedzinie medycyny nuklearnej realizowałam w Zakładzie Medycyny Nuklearnej  Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM w Warszawie.

W 2008 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych, broniąc rozprawy oceniającej związek gromadzenia brzusznej tkanki tłuszczowej z insulinoopornością oraz dyslipidemią u nieotyłych mieszkańców Dolnego Śląska.

Pracując w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dzieliłam się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami oraz specjalizantami w dziedzinie endokrynologii i chorób wewnętrznych.

Zajmuję się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń tarczycy oraz innych gruczołów wewnętrznego wydzielania (przysadki, przytarczyc, nadnerczy, gonad). Samodzielnie wykonuję USG tarczycy.

W kręgu moich szczególnych zainteresowań znajdują się endokrynologiczne schorzenia onkologiczne – guzy neuroendokrynne oraz nowotwory tarczycy.